Geri dönüşüm sektöründeki firmalara çözüm üretiyoruz.

Dil Seçiniz

Hakkımızda

kurumsal bilgiler

Firmamız 2009 yılında Bülent Dikmen tarafından Dikmen Mühendislik adı altında Teksan Sanayi Sitesinde kurulmuştur. Öncelikle Seramik ve Madencilik sektörünün makina ekipman tesis ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Firmamız gelişerek 2011 yılında Ltd şirkete dönüşerek KOBİ OSB, 2018 yılında Eskişehir OSB deki yerimize taşınmış ve 3 Mühendis, 3 Makine Formeni ve 22 işçi ile üretime devam etmektedir. Makina parkımızda,3 adet torna, 2 adet freze, 1 adet borverk, 1 adet taşlama, 1 adet abkant, 1 adet giyotin, 1 adet silindir, 1 adet toz altı, gaz altı, tig kaynak makinaları yer almaktadır.  Madencilik sektörüne komple maden zenginleştirme tesisleri kurmuş olup, Eti Maden Kırka Bor , Yeni Madencilik, Özsoy Madencilik, Koçhanlar Madencilik, Tanbova Madencilik, Çınar Madencilik, Demisaş ilk akla gelen firmalardır.

Sanovit, Yurtbay, Bien Seramik, Seranit, Vitra, Anka, Kütahya Seramik fabrikalarının yatırımlarında aktif rol almış olup, konveyör bantlar, toz emme sistemleri, paslanmaz silo ve tank imalatları ile seramik sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm makina ekipmanların imalatı ve montajını yapmaktayız.

Dikmen Makina

Döküm sektöründe, ÇMS firması ile partner olarak kum hazırlama sistemlerinin imalat ve kurulumları gerçekleştirilmektedir. Lava, Özgür Döküm, Mavcıoğlu vs. Vibro boru imalatları firmamızın özel imalatlarından olup, Kümaş, Eti Gıda gibi firmalara özel yapılmıştır. Firmamız mühendislik anlamında özel makinalar tasarlama ve üretme kapasitesine sahip olup, bu bağlamda İsdemir, Knauf, Ode Yalıtım gibi firmalara özel makina tasarımlarını ve devreye almasını gerçekleştirmektedir. Geri Dönüşüm konusunda 2011 yılından itibaren makina tasarım ve imalatlara başlanmıştır. Özel tasarlanan kırma makinamız emsallerine göre yüksek verimi ile faydalı model almayı hak etmiştir. Kablo geri dönüşüm sistemleri, Naylon, Plastik, Pil, Elektronik Kart geri dönüşüm sistemleri kurulumunu yapmıştır. Benli Geri Dönüşüm, Arçelik, Soylu İplik, Evciler gibi firmalar referansımız olacaktır. Kırma makinası, Tek şaftlı shredder, aktarma, depolama, ayırma, tozsuzlaştırma sistemleri tarafımızdan kurulmaktadır.
Katı Atık Geri Dönüşüm Sistemleri
2014 Yılından itibaren Benli Geri Dönüşüm Firmasıyla birlikte katı atık dönüşüm sistemleri imalatı ve montajları yapılmaya başlanmıştır. Afyon, Bilecik Biosun, Pendik Katı atık geri dönüşüm sistemleri başarıyla tamamlanarak çalıştırılmıştır.

Ali Bülent DİKMEN

DİKMEN MAKİNA

KALİTE DEĞERLERİMİZ

Sosyal Medyada Paylaş

Bu içeriği sosyal medyada paylaşarak, konu ile ilgili kişileri haberdar edebilirsiniz